niedziela, 13 maja 2012

System zraszania parku-czy potrzebny?


W celu utrzymania odpowiedniej wilgotności montuje się wewnątrz parku system zraszania, który pozwala uzyskać rozproszenie wody w postaci pyłu. Woda musi dochodzić do każdego miejsca parku. Park dzieli się na sektory alejkami wysypanymi żwirem, płytami chodnikowymi itp., które ułatwiają dostęp do urządzeń i wygodną obsługę fermy.
Dobrym rozwiązaniem jest zbudowanie parku o szerokości 2-3 m i dowolnej długości, wtedy nie ma konieczności wchodzenia do środka, a pomiędzy sektorami ścieżki do chodzenia o  szerokości około 80cm wysypane np. żwirem (żwir także od ścianek parku).
Woda jest ważnym czynnikiem przy rozmnażaniu się jak i parku hodowlanym.W upalne dni jest niezbędna.Zarówno ślimaki jej potrzebują jak i rośliny rosnące w zagrodzie.Gdy rośliny poprzysychają nie będą dawały cienia ślimakom, a co za tym idzie?Nasza hodowla może poważnie ucierpieć.
W pomieszczeniu przy reprodukcji woda jest niezbędna i ślimak otrzymuje ją w postaci codziennego zraszania i mycia przy okazji uli.W parku hodowlanym odchodzi nam ta czynność dlatego trzeba zadbać o inną formę dostarczania im wody.Mówię tu o upalnych dniach w okresie letnim.
Jeżeli nie stać nas w pierwszym sezonie na taki system zraszania, na stałe, profesjonalny i zautomatyzowany to świat się nie kończy. Możemy po prostu chodzić codziennie ze zraszaczem w postaci węża ogrodowego z końcówką rozpryskującą mgiełką.Jest trochę pracy przy takim zraszaniu, ale mamy pewność, że ślimaki i rośliny nie poschną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz