piątek, 15 czerwca 2012

Pytanie o pojemniki na jaja ślimaka maxima lub muller

To pytanie od Pana: "Interesują mnie pojemniki na jaja i oseski gdzie można takie nabyć?"
Odp.: My w tamtym roku rozpoczynając hodowlę na Fermie Mokry Dwór kupowaliśmy od zaprzyjaznionej hodowli, zamawialiśmy dużo wcześniej.Koszt takiego pojemnika w 2011r. to ok.10 zł.Trzeba zamówić większe ilości, bo Oni też zlecają to innemu wykonawcy.Nie są za tanie, ale bardzo funkcjonalne.Jeżeli jest to na próbę mniejszy chów na początek to lepiej wykorzystać jakiekolwiek inne pojemniki (styropianowe czy aluminiowe czy z tworzywa do żywności), nie pchając się niepotrzebnie w koszta.W tym roku nie wiem jaki jest koszt takiego pojemnika, bo mieliśmy wystarczająco dużo zakupionych, po tamtym sezonie zostały.
Dowiadywałam się z ciekawości, pod kątem przyszłości- ile kosztowałoby zlecenie takiej produkcji pod swoje potrzeby hodowlane, może to wychodzi taniej, bo wiadomo że każdy po kolei chce zarobić.Zwiększając hodowlę sukcesywnie trzeba domawiać kuwety, a mając swoje można też odsprzedawać część chętnym zaczynającym przygodę ze ślimakiem jadalnym.Firma która podjęłaby się wykonania dokładnie takiej samej formy przesłała mi wycenę.Oczywiście wchodzą tu w grę tylko duże ilości, ponieważ sama forma kosztuje na dzień dobry.Potem domawiając płacimy już tylko za  pojemnik.
Podam opis i przybliżone kwoty (podane ceny nie zawieraja podatku VAT), tj.:
  Opakowanie blistrowe (pojemnik) dwustronnie tłoczone o wymiarach zewnetrznych:
   390 x 250 x 80mm.
Element wykonany z wysokopołyskliwej folii przezroczystej R-PET o grubosci 0,600 mm.
 Koszt przygotowania narzędzi :  1 800 zł.
 (Całkowity jednorazowy koszt narzedzi niezbednych do uruchomienia produkcji musi zostac pokryty)
przy pierwszej realizacji.
 Cena jednostkowa pojemnika [kpl] : 5,97 zł 
 Cena nie zawiera:
- kosztów transportu blistrów (mo liwosc doliczenia do faktury – kurier DHL),
W cene opakowania wliczono:
- wykonanie opakowania,
- wyciecie wyrobu,
- zapakowanie blistrów w opakowania zbiorcze
Moim okiem to trzeba zamówić ponad 800 szt. pojemników by wyszło na zero, czyli taki jakbyśmy zamawiali u kogoś po 10 zł./szt.Ma to sens gdy odsprzedajemy potem dalej lub złożymy sie z inną hodowlą na pół na formę (koszt przygotowania narzędzi). Potem to już tylko domawiamy i płacimy za same pojemniki.Pytanie co lepsze i wygodniejsze?

2 komentarze:

  1. a Ja sie chciałem dowiedziec konkretny adres gdzie takie cos mozna zamówic?? jakis link albo nr telefonu..

    OdpowiedzUsuń
  2. Jeśli chodzi o pojemniki to My sprzedawaliśmy takowe kuwetki plastikowe- 12zł./komplet.
    Wszystko zależy od ilości.Jeśli są one większe to cena do negocjacji.Czas reprodukcji zakończył się więc wyprzedaliśmy wszystkie już jakiś czas temu.Można jednak złożyć zamówienie na konkretną ilość i termin.Muszę zorientować się czy jest to możliwe jeszcze w tym roku jeśli jest taka potrzeba klienta (Pana). Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń